Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Trzy medale młodzików AKS

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
zdjęcie
Trzy medale wywalczyli zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego podczas mistrzostw Polski młodzików, które odbyły się w Raciborzu. Były to najważniejsze zawody w kraju dla tej grupy wiekowej.
 
Na podium stanęli: Mateusz Dawid – złoty medal w kat. 57 kg, Franciszek Cejnóg – srebrny medal w kat. 48 kg oraz Stanisław Fussy – brązowy medal w kat. 68 kg.
 - Zaangażowanie zawodników i trenerów, wsparcie rodziców i pomoc sponsorów – to filary, na których opiera się funkcjonowanie naszego klubu. Ten model świetnie się sprawdza, ponieważ nasza młodzież regularnie przywozi medale z zawodów ogólnopolskich – mówi Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego.
Krok od wywalczenia medalu w Raciborzu był startujący w kat. 41 kg Michał Radziszewski, który ostatecznie zajął piąte miejsce. Na jedenastym miejscu w tej samej wadze zawody zakończył Dawid Sztajkowski. Dziesiąty w kat. 35 kg był Adam Pluta, osiemnasty w kat. 52 kg – Jakub Kazimierczak, a czternasty w kat. 85 kg – Fabian Słodkowicz.
 
ATLETYCZNY KLUB SPORTOWY powstał w 1999 roku w Piotrkowie Trybunalskim i jest jednym z najważniejszych zapaśniczych ośrodków w Polsce. Posiada olbrzymie tradycje i wielki wkład w historię tego sportu w naszym kraju. Z klubem związani są medaliści największych imprez międzynarodowych, w tym Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata, m.in. Piotr Stępień, Bogdan Daras, Czesław Kwieciński, Roman Wrocławski i Mateusz Bernatek. Stworzona na bazie Atletycznego Klubu Sportowego drużyna AKS Madej Wrestling Team dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Krajowej Ligi Zapaśniczej.
← powrót