Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
2 + 4 =
zdjęcie
Mateusz Górny, uczeń piotrkowskiego ZSP nr 2 i bardzo utalentowany sprinter, pobił rekord życiowy w biegu na 60 metrów i został najszybszym polskim osiemnastolatkiem w historii.
Podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi Mateusz Górny dystans 60 metrów pokonał w czasie 6.76. Tym samym uczeń piotrkowskiej „Piomy” pobił swój rekord życiowy o 10 setnych sekundy. Podczas łódzkiego mityngu Mateusz Górny zajął trzecie miejsce wyprzedzając wielu bardziej znanych i doświadczonych rywali.

Wynik 6.76 pozwolił uczniowie ZSP nr 2 zapisać się na karatach historii polskiego sprintu. Mateusz Górny jest obecnie najszybszym 18-latkiem w historii. Już za tydzień utalentowany zawodnik weźmie udział mistrzostwach Polski juniorów, podczas których będzie jednym z głównych kandydatów do złotego medalu.

Tekst i zdjęcie za: Facebook/sprinterzy.com