Plac zabaw Bajka

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Głównym założeniem projektu jest modernizacja ogólnodostępnego dla wszystkich placu zabaw w ten sposób aby był przeznaczony w swoim użytkowaniu dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.
Opis projektu: Głównym założeniem projektu jest modernizacja ogólnodostępnego dla wszystkich placu zabaw w ten sposób aby był przeznaczony w swoim użytkowaniu dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Projekt obejmowałby: zakup i montaż urządzeń sportowo zręcznościowych np.: takich jak kwadrat wielofunkcyjny i zestaw Pomost Eco – zjeżdżalnia połączona z torem zręcznościowy, zakup i montaż nowych bezpiecznych urządzeń zabawowych tj. np.: huśtawka podwójna, karuzela tarczowa, huśtawka typu bocianie gniazdo, sprężynowiec podwójny, huśtawka typu ważka, wykonanie bezpiecznej nawierzchni np. z płyt gumowych wraz z kompleksowym montażem i przygotowaniem podbudowy, zakup i montaż 3szt ławek,  2szt koszy na śmieci, tablicę informacyjną o korzystaniu z placu zabaw, zakup i montaż części ogrodzenia ponieważ można wykorzystać część już istniejącego.


Lokalizacja: Teren położony jest bezpośrednio za wieżowcem przy ul. Słowackiego 86/88 i przed blokiem nr 11 przy ul. Belzackiej 49/57a.

Uzasadnienie:  Celem realizacji projektu jest powstanie placu zabaw, który byłby przyjazny dla dzieci a także ich opiekunów. Przewidywany do realizacji zakres prac ma na celu pobudzić wyobraźnię dzieci, ich rozwój fizyczny ale przede wszystkim stworzenie im bezpiecznego miejsca do zabawy, które byłoby chętnie odwiedzane. W miejscu w którym miałby powstać przedmiotowy plac zabaw istnieje ogrodzone miejsce wykonane przez Piotrkowską Spółdzielnie Mieszkaniową, niestety trudno to nazwać placem zabaw a raczej pomyłką. Jego obecny standard pozostawia wiele do życzenia ( na niewielkiej powierzchni zamontowane są: zjeżdżalnia, 2 huśtawki i piaskownica). Ponadto jedna z zamontowanych tam huśtawek od początku była w stanie nie pozwalającym dzieciom na bezpieczne jej użytkowanie. Teren wokół istniejącego „placu zabaw” jest duży, bogato wyposażony w zieleń, krzewy, drzewa liściaste, posiada zatem potencjał na jego modernizację i powiększenie. Obecnie dzieci niechętnie z niego korzystają, a przecież to chyba z myślą o nich powstał. Biorąc pod uwagę powyższe, doskonałą lokalizację (niedaleko głównej ul. Słowackiego) powstanie takiego miejsca byłoby niewątpliwie dużą atrakcją i alternatywą szczególnie dla tych dzieci, których rodziców nie stać na wyjazd wakacyjny i zmuszone są spędzać czas wolny przed przysłowiowym blokiem.


Beneficjenci:  Plac zabaw byłby głównie dostępny dla wszystkich, którzy będą chcieli z niego korzystać. Niewątpliwie jednak największą grupą odbiorców będą dzieci w różnym wieku a także ich opiekunowie. Realizacja projektu jest potrzebą wynikającą z wspólnych rozmów mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zamieszkujących bloki bezpośrednio przyległe do placu zabaw, a także tych, którzy zamieszkują inne części naszego miasta a którzy często przebywają w tej okolicy. Projekt zatem powstał w wyniku inicjatywy obywatelskiej.


Szacunkowy koszt projektu:  250 - 270 tys. zł.
← powrót