Dywanik asfaltowy pomiędzy skrzyżowaniem ul. Moszczenicka/Witosa a końcem ulicy Witosa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Dywanik asfaltowy pomiędzy skrzyżowaniem ul. Moszczenicka/Witosa a końcem ulicy Witosa. Projekt obejmuje położenie dywanika asfaltowego metodą wybraną przez miasto.
Opis projektu:
Kilka lat temu Miasto Piotrków położyło dywanik asfaltowy wzdłuż ulicy W. Witosa (dawne Meszcze) do trasy S8. Nie wiem dlaczego ale nigdy nie dokończono inwestycji za trasą a tam też mieszkają Piotrkowianie i też płacą podatki: w sumie 6 domów, 2 restauracje i 2 inne działalności gospodarcze. Wiem, że nie jest to wiele osób ale dziurawa droga pokryta starą szlaką jest niezmiernie uciążliwa dla mieszkańców ich gości jak i dla lokalnego biznesu.
Projekt obejmuje położenie dywanika asfaltowego metodą wybraną przez miasto. Nie musicie Państwo robić chodnika ani trasy rowerowej, choć akurat ścieżka rowerowa wiązałaby się z dojazdem do Rezerwaty Dęby w Meszczach, a chodnik poprawiłby bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Dla nas najbardziej istotny jest brak kurzu latem, brak błota jesienią i wiosną, brak dziur przez cały rok. Ulepszenie standardu drogi pomoże nam również zaoszczędzić na serwisowaniu samochodów i rowerów.

Lokalizacja:
Długość: od skrzyżowania z ul. Moszczenicka/Witosa a końcem ul. Witosa, czyli numerami 104 i 106. Łącznie ok. 300 – 400 m drogi.

Uzasadnienie:
Cel: poprawa jakości życia mieszkańców oraz ułatwienie prowadzenia biznesu. Problem to fatalny stan drogi nie odpowiadający standardom europejskim. Dlaczego powinien być zrealizowany? Dlatego że każdy mieszkaniec oraz biznesmen płacący podatki w Piotrkowie zasługuje na dogodny dojazd do swojej posesji bądź miejsca prowadzenia działalności.

Beneficjenci:  Niewielka grupa mieszkańców, osoby prowadzące biznes oraz klienci restauracji: 6 domów, 2 restauracje i 2 inne działalności gospodarcze. 

Szacunkowy koszt projektu:  Łącznie ok. 300 – 400 m dywanika asfaltowego. Ceny wykonania nie znam, jednakże zakładając że 1m2 asfaltu grubości 1 cm kosztuje ok. 7 zł cena przy 400 m długości i 5m szerokości i dywaniku grubości 5 cm powinna być na poziomie 70 tys. zł.
← powrót