Bezpiecznie pieszo lub rowerem ul. Żelazną z centrum na skraj miasta

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Projekt przewiduje budowę ciągu pieszego i ścieżkę rowerową od planowanego ronda przy ul. Żelaznej i Roosevelta, przez ulicę Żelazną, aż do skrzyżowania z ulicą Dmowskiego.
Opis projektu: Projekt przewiduje budowę ciągu pieszego i ścieżkę rowerową od planowanego ronda przy ul. Żelaznej i Roosevelta, przez ulicę Żelazną, aż do skrzyżowania z ulicą Dmowskiego. Obecna nawierzchnia ciągu pieszego na ul. Żelaznej ma już swoje lata i jest w bardzo złym stanie ( poprzerastane korzenie, połamane płyty chodnikowe, itp.) Jest niebezpieczna i na dzień dzisiejszy całkowicie nie spełnia swojej roli. To ten odcinek łączyłby przede wszystkim Ulicę Dmowskiego (centrum miasta) z oddalonymi ulicami: Roosevelta, Dziką, Metalowców, Wronią, Graniczną i towarzyszącymi. Stwórzmy bezpieczny ciąg komunikacji i możliwość włączenia się przede wszystkim młodych rodzin do życia naszego miasta. Chcielibyśmy umożliwić bezpieczny dojazd i dojście mieszkańców ulicy Żelaznej, Roosevelta i ulic towarzyszących do centrum naszego miasta.

Lokalizacja: Region III. Projekt przewiduje budowę chodnika dla pieszych i ścieżki rowerowej od skrzyżowania  ulicy Żelaznej z Roosevelta, aż do skrzyżowania tej ulicy ul. Dmowskiego.

Uzasadnienie:  Ulice Graniczna, Metalowców, Dzika i duża część Roosevelta znajdujące się na obrzeżach miasta, to ulice przede wszystkim domów jednorodzinnych. Te tereny to rejon, w którym młode rodziny decydujące się na mieszkanie na obrzeżach miasta tworzą dzielnice spokoju, odpoczynku ale i chęci uczestniczeniu w życiu miasta. Chcemy im to ułatwić w jak najprostszy sposób – budując ciąg pieszy i ścieżkę rowerową łączącą te tereny z centrum miasta. Projekt w połączeniu z planami budowy ronda przy ul. Żelaznej objąłby także ul. Wronią, na której znajduje się Urząd Skarbowy, do którego każdego dnia udaje się również na pieszo lub rowerem znaczna część petentów. Dalej znajduje się zakład karny oraz osiedle bloków mieszkalnych i ogródki działkowe do których z człego miasta dojeżdżają mieszkańcy. Sądzimy że chętnie skorzystaliby z środka transportu – roweru. Nie można też zapomnieć o pracownikach prężnie rozwijającej się firmy Hearing z ulicy Niskiej. To grono ponad 1000 pracowników, z których znacząca część dociera do pracy właśnie rowerem lub pieszo.
Twórzmy wspólnie takie miasto, które myśli o wszystkich mieszkańcach, nawet tych najbardziej oddalonych od centrum, takie miasto, którym można się pochwalić.

Beneficjenci:  To mieszkańcy oddalonych od centrum ulicy Roosevelta, Dzikiej, Metalowców, ulic intensywnie rozbudowujących się w domki jednorodzinne. To mieszkańcy ulicy Żelaznej, kompleks dwóch bloków mieszkalnych. To całe osiedle Wronia, osiedle kilku bloków, która jest odnogą ulicy Żelaznej. To pracownicy i petenci Urzędu Skarbowego, a także zakładu karnego. To pracownicy największego w naszym mieście pracodawcy tj. firmy Hearing.
← powrót