Trakt w kwiatach

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 1 =
Link
5 + 1 =
IMG_20210721_095127
Latem miasto przybiera kolorowe barwy nie tylko w parkach i na skwerach, ale i na chodnikach i deptakach. Zapraszamy na wyjątkowy spacer po ukwieconym Trakcie Wielu Kultur.
Okres letni to czas, w którym najpełniej możemy podziwiać piękno kwitnącej roślinności. Flora pięknie ozdabia także Piotrków Trybunalski. Do posadzonych drzew, krzewów i kwiatów w porze wakacyjnej dołączyły kompozycje kwietne. Wspólnie tworzą one piękny wielokolorowy klimat w najstarszej części grodu trybunalskiego.
- W tym roku zamontowaliśmy 85 konstrukcji kwietnikowych wiszących i 15 stojących konstrukcji. Do tego na ulicach miasta ustawiliśmy 40 prostokątnych i okrągłych donic. Ponadto ukwiecono blisko 600 metrów kwadratowych na rabatach i rondach – wylicza Maciej Kutyla, miejski ogrodnik. W donichach, zarówno tych wiszących jak i stojących, obsadzono m.in surfinie, pelargonie, wilce oraz pacioreczniki.

W piękne letnie dni zapraszamy do spacerów po zabytkowych częściach miasta, a szczególnie na Trakt Wielu Kultur. Tam, w czułej otulinie z kwiatów i roślin, można zobaczyć najpiękniejsze zabytki w naszym mieście. Uroki tych miejsc prezentujemy w naszym fotoreportażu.

*****
Galeria zdjęć: - zdjęcia od nr 1 do nr 32: kompozycje kwietne na trasie Traktu Wielu Kultur.
← powrót