Dzisiaj: Środa 08 lipca 2020

Rower miejski od poniedziałku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
zdjęcie
1 czerwca rozpoczyna się kolejny sezon piotrkowskiego roweru miejskiego. Do dyspozycji piotrkowian będzie 80 rowerów rozmieszczonych na dziesięciu stacjach.
Rowery na stacjach pojawią się już w najbliższym czasie, natomiast samo wypożyczenie będzie możliwe dopiero po północy z niedzieli na poniedziałek.
- Jestem przekonany, że rower miejski będzie dobrze służył zarówno mieszkańcom, jak i osobom, które przyjeżdżają do Piotrkowa Trybunalskiego – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, apelując o zachowanie zasad bezpieczeństwa. - Bądźmy rozważni przy wypożyczaniu rowerów i pamiętajmy o przestrzeganiu wszystkich zasad sanitarnych – dodaje.

Nie zmieniają się zasady korzystania z roweru miejskiego.
Aby wypożyczyć rower, wystarczy posiadać aktywne konto Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Można je założyć na stronie internetowej piotrkowskirower.pl lub poprzez aplikację. Konto jest aktywne jeśli znajduje się na nim co najmniej 10 złotych.
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia pojazdu jest zawsze w pełni darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Każda kolejna godzina wypożyczenia – 2 zł.

Podobnie jak w ubiegłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej i terminala – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po wypożyczeniu roweru następuje zwolnienie elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę. Rower można zwrócić wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji w mieście.
Sezon roweru miejskiego potrwa do 30 listopada.

Ze względu na stan epidemii wdrożone zostaną szczególne zasady bezpieczeństwa. Przed startem sezonu wszystkie rowery zostaną zdezynfekowane. W trakcie sezonu operator systemu będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów w ramach codziennej pracy osób serwisujących rowery miejskie.
Zachęcamy użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców będzie 80 rowerów: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne i 4 rowery dziecięce.
Zostaną one rozmieszczone na dziewięciu stacjach stałych i jednej czasowej:
- Osiedle Słowackiego – ul. Słowackiego, przy skrzyżowaniu z ul. Matejki;
- Osiedle Łódzka – przy skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Topolowej (przy sklepie Kasia);
- Dworzec Kolejowy – ul. POW (obok dworca PKP)
- Stare Miasto – Mediateka – przy ul. Słodowskiej-Curie;
- Osiedle Wyzwolenia – skwer przy rondzie Pileckiego;
- Wierzeje – przy pętli autobusowej;
- Park im. ks. J. Poniatowskiego – parking pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Żwirki;
- Dmowskiego-Poprzeczna – ul. Dmowskiego (rejon targowiska);
- Belzacka – Basen – ul. Niemena, teren między linarium a basenem;
- Słoneczko – przy miejskim kąpielisku (stacja czasowa, od 1 czerwca do 30 września).

Szczegóły dotyczące roweru miejskiego można znaleźć na stronie www.piotrkow.pl.
← powrót