Darmowa pomoc prawna dla potrzebujących

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
zdjęcie
Każda osoba, której nie stać na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej może skorzystać z darmowych porad, które udzielane są w Piotrkowie Trybunalskim.
Od 2016 roku w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonują punkty darmowej pomocy prawnej dla osób potrzebujących. Zainteresowanie tego typu usługami jest bardzo duże. W samym 2019 roku prawnicy udzielili blisko 1400 porad.
W 2018 roku wprowadzono zmiany w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej - zaczęły funkcjonować nowe formy usług  (nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja) oraz rozszerzono katalog beneficjentów.
Obecnie z usługi może skorzystać każda osoba, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.
 
Na terenie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej  i jeden punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane są w Urzędzie Miasta przy ulicy Szkolnej 28, pokój 104, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach  8:30-12:30 i 13:00-17:00.

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowany jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w al. 3 Maja 28/34, pokój 206, czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 13:00-17:00, a w piątki 8:00-12:00.

Osoby chcące skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej bądź nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zapisują się na porady z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 44 732-18-00.
Osobom, które ze względu na niepełnosprawność ruchową, nie są w stanie przybyć do punktu, pomoc może być udzielana przez zorganizowanie wizyty w miejscu zamieszkania.

Szczegółowe informacje dotyczące skorzystania z pomocy można uzyskać pod numerem telefonu: 44 732-77-82 lub na stronie internetowej (TUTAJ).
W załączniku można znaleźć wykaz jednostek nieodpłatnego poradnictwa.

Załączniki artykułu

wykaz (Pobrań: 363)
← powrót