Fakiry zagrają w MOK

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 2 =
Link
1 + 2 =
FAKIRY MINI
W najbliższą niedzielę (25.07) Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza na koncert piotrkowskiej kapeli „Fakiry”. Początek o godz. 18:00.
Kapela FAKIRY to zespół działający w ramach Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA w Piotrkowie Trybunalskim, który powstał w 1976 roku. W 2021 roku obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia. Uznawana jest za najlepszy zespół grający folklor miejski  w Polsce.

Kapela dosyć szybko wytworzyła swoisty styl opierając się głównie na twórczości własnej. Repertuar stanowią piosenki wynikające z obserwacji rzeczywistości, przywar i uroków życia. Muzyka przez nią prezentowana to nowoczesne połączenie gatunku folk z domieszką  jazzu, swingu. Mocną stroną Kapeli są jej teksty, których autorem jest Stanisław Kabziński. Inteligentne, osobiste, doskonale opisują współczesną rzeczywistość. Bez popadania w banał, celnie puentują to,  z czym każdy  z nas spotyka się na co dzień.
Kapela zagra w składzie:
- Marek Doleciński – od samego początku w kapeli; lider i kierownik, gra na instrumentach  perkusyjnych  i akordeonie; tworzy muzykę dla zespołu;
- Michał Mroziński, muzyk grający na akordeonie z wyższym wykształceniem muzycznym;
- Marcin Saktura, kompozytor, aranżer, muzyk grający na gitarze basowej;
- Dariusz Siwak, muzyk grający na banjo i gitarze akustycznej;
- Gabriela Tesarska, skrzypaczka;
- Stanisław Kabziński, poeta, autor teksów piosenek dla kapeli; muzyk grający na gitarze.

Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 na małej scenie plenerowej. Wstęp za okazaniem zaproszeń, które można odbierać w OEA MOK (ul. Słowackiego 13) w godz. 9:00-16:00.

******
Galeria zdjęć: 
- zdjęcie nr 1: plakat koncertu kapeli "Fakiry".
← powrót