Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na kolejny koncert tegorocznego, jubileuszowego sezonu Old Town Jazz. Tym razem wystąpi Szymon Łukowski Quartet z albumem „Short Sketches”.
„sadziMY” z Telewizją Piotrków i Lasami Państwowymi. Pod siedzibą TV Piotrków na ul. Słowackiego pracownicy Nadleśnictwa Piotrków rozdają sadzonki dębów, buków i sosen.
Sala widowiskowa im. Jana Kilińskiego, taką nazwę od jutra (18.09) będzie nosiła sala Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Nastolatki pod lupą. Poznaj, by zrozumieć” – to tytuł szkolenia dla rodziców, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Spotkanie poprowadzi psycholog dr Aleksandra Piotrowska.
Mediateka 800-lecia zaprasza na kolejne spotkanie z polską pisarką. Tym razem w Piotrkowie Trybunalskim gościć będzie Hanna Greń - autorka mrocznych kryminałów i thrillerów.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty literackie z Mariuszem Koperskim. Spotkanie z autorem „Giełdy milionerów” odbędzie się w czwartek (17.09) o godz. 17.00.
„Oni odeszli – ich dzieła pozostały" - to tytuł najnowszej wystawy, która możemy oglądać w mediatece. Ekspozycja prezentuje twórczość Barbary Urbańskiej-Miszczyk i Franciszka Gnypa.
„Harcerska Mapa Niepodległej. Ziemia Łódzka” to wystawa plenerowa, która można oglądać przed budynkiem mediateki. Ekspozycja poświęcona jest historii Szarych Szeregów oraz Stefanowi „Grot” Roweckiemu.
Dawne melodie polskiej przedwojennej rewii i kabaretu usłyszymy podczas występu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Koncert odbędzie się w piątek (11.09) na placu Pofranciszkańskim przy Mediatece.
Absolwenci, którzy nie wybrali studiów mogą to jeszcze uczynić. Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filii w Piotrkowie właśnie rozpoczął się drugi etap rekrutacji.